18/10/2011Latvijas sportistei Irinai Palagutai piektā vieta IFBB 2011 Pasaules čempionātā bikini fitnesā kategorijā.

2011.gada 17.oktobrī Serbijas pilsētā Novi Sad noslēdzās IFBB 2011.gada Pasaules čempionāts bodibildingā, fitnesā, bikini fitnesā un bodifitnesā sievietēm un fitnesā vīriešiem.

IFBB 2011.gada Pasaules čempionāts pulcēja 150 sportistus no 38 valstīm. Latvijas izlasi čempionātā pārstāvēja sportistes Irina Palaguta (bikini fitness līdz 163 cm) un Irina Karpjuka (bikini fitness virs 163 cm), kā arī Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācijas prezidente, IFBB Starptautiskās kategorijas tiesnese Kristīne Vederņikova. Sacensības ilga trīs dienas, sākot no pusfināliem līdz cīņai par iekļūšanu fināla sešiniekā.


Bikini fitnesa sporta disciplīna IFBB Pasaules čempionātā tika pārstāvēta pirmo reizi, kur 38 meitenes no 20 Pasaules sporta lielvalstīm sacentās par labākās titulu divās auguma kategorijās. Bikini fitnesa kategorijā līdz 163cm deviņpadsmitgadīgā sportiste no Rīgas Irina Palaguta 15 sportistu konkurencē izcīnīja godpilno 4.vietu. Irinai kopsumma vērtējumā 22 punkti, tikai ar vienu punktu atpaliekot no trešās vietas. Pirmajā vietā Andrea Hertleina no Vācijas (12 punkti), otrajā vietā Andra Voicu no Rumānijas (17 punkti), trešajā vietā Tamryn Jackson no Dienvidāfrikas. Otra Latvijas izlases pārstāve, Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvēja fitnesā Irina Karpjuka, startēja bikini kategorijā virs 163cm un 23 sportistu vidū ierindojās 16. vietā. Mūsu meitenes izcēlās ar labu fizisko sagatavotības līmeni, graciozitāti, plastiskumu, krāšņiem peldkostīmiem un mākslu sevi prezentēt augsta ranga sacensībās.

Latvijas komandai Irinas Palagutas rezultāts ir vērā ņemams panākums Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācijas vēsturē, kas dod iespēju sekmīgi popularizēt sieviešu bikini fitnesa sporta veidu gan valsts ietvaros, gan Pasaules līmeņa turnīros.

30/05/2011Latvijas sportistes IFBB 2011 Eiropas čempionātā fitnesā un bikini fitnesā izcīna divas bronzas medaļas un ceturto vietu.

2011.gada 30.maijā Krievijas pilsētā Tjumeņā noslēdzās IFBB 2011.gada Eiropas čempionāts bodibildingā, fitnesā, bodifitnesā un bikini fitnesā sievietēm. Latvijas komandas sportistes mājup atgriezās ar divām bronzas medaļām un vienu ceturto vietu, kas kopvērtējumā Latviju ierindoja septītajā vietā komandu konkurencē.

Tjumeņa pulcēja vairāk kā 100 sportistes no 21 Eiropas valsts. Latvijas izlasi čempionātā pārstāvēja sportistes Irina Karpjuka (fitness virs 163 cm), Oksana Ivčenko (bikini fitness virs 163 cm) un Vizma Kasperoviča (bikini fitness virs 163 cm), kā arī Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācijas prezidente, IFBB Starptautiskās kategorijas tiesnese Kristīne Vederņikova. Sacensības ilga divas dienas, sākot no sestdienas, ar cīņu par iekļūšanu fināla sešiniekā un svētdienas fināliem.


Fitnesa kategorijā Irina Karpjuka izcīnīja Latvijai pirmo Eiropas bronzas medaļu. Abas dienas Irinas fitnesa izvēles programmas tika novērtētas ar augstām tiesnešu atzīmēm, kas summējot ar ķermeņa proporciju raundu deva iespēju sasniegt labāko rezultātu gan pašas sportistes karjerā, gan federācijas vēsturē sieviešu fitnesa sporta disciplīnā.

Bikini fitnesa sporta disciplīna Eiropas čempionātā tika pārstāvēta pirmo reizi. 18 meitenes no Eiropas sporta lielvalstīm sacentās par labākās titulu divās auguma kategorijās. Latviju pārstāvēja pirmā IFBB Latvijas bikini fitnesa čempionāta kategorijas uzvarētāja Oksana Ivčenko un čempionāta fināliste Vizma Kasperoviča. Abas piedalījās kategorijā virs 163 cm, kur par pirmās Eiropas čempiones titulu sacentās 10 sportistes no Krievijas, Slovākijas, Spānijas, Vācijas, Lielbritānijas un Latvijas. Mūsu meitenes izcēlās ar ļoti labu ķermeņa fizisko sagatavotības līmeni, graciozitāti, krāšņiem peldkostīmiem, ekstravaganto skatuves imidžu, mākslu sevi prezentēt uz skatuves un stipru morālo izturību, kas īpaši ir nepieciešams sacensībās vairāku dienu garumā. Sīvā konkurencē finālā par Eiropas čempioni kļuva Slovākijas pārstāve Nikola Weiterova (7 punkti), atstājot aiz sevis titulētāko sportisti no Krievijas Ljubovu Dreskovu (14 punkti). Tikai ar dažu punktu atpalikumu no otrās vietas, ar vienādu punktu skaitu 18 punkti sacensības noslēdza abas meitenes no Latvijas. Pēc divu dienu kopsummas bronzas godalgu izcīnīja rīdziniece Vizma Kasperoviča. Ceturtajā vietā ierindojās otra Latvijas pārstāve Oksana Ivčenko.

Latvijas komandai šis starts ir vērā ņemams panākums federācijas vēsturē, kas dod iespēju popularizēt sieviešu fitnesa un bikini fitnesa sporta veidus gan valsts ietvaros, gan Eiropas turnīros.
PARTNERI UN ATBALSTĪTĀJI
Latvijas Bodibildinga, Fitnesa un Bodifitnesa Federācija
Copyright © 2010 LBFBF
e-pasts: ifbb@ifbb.lv
Izstrādāts - Esteriol design & development